Prezentare proiecte europene Primăria Beclean

Orașul Beclean a reușit să acceseze numeroase finanțări prin intermediul Programului Operaţional Regional (POR) 2014-2020. Este programul prin care România poate accesa fondurile europene structurale şi de investiţii provenite din Fondul European pentru Dezvoltare Regională.
POR 2014-2020 este gestionat de Autoritatea de Management pentru POR din cadrul Ministerului Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice şi este implementat la nivelul regiunii Nord-Vest de către ADR Nord-Vest Cluj.
Becleanul accesează, astfel, zeci de milioane de euro prin proiecte care vor îmbunătăți major imaginea orașului și vor optimiza calitatea vieții locuitorilor.
Puteți vedea în comunicatul atașat mai multe informații despre cele mai importante proiecte cu finanțare europeană din orașul nostru, derulate în exercițiul financiar 2014-2020.