ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud a decis să modifice programul de ridicare pentru pubela galbenă doar pentru orașul Beclean și cartierul Podirei, pentru a eficientiza serviciul de colectare al fracțiilor uscate. Ziua de colectare va fi de acum înainte a patra sâmbătă din fiecare lună calendaristică. Asta înseamnă că următoarea colectare pentru pubela galbenă la Beclean și în cartierul Podirei va fi ziua de 25 Martie 2023 – deodată pe toate străzile orașului și în cartierul Podirei.
Restul zilelor de colectare a deșeurilor menajere și reciclabile rămân cele stabilite conform programului deja împărțit către gospodării.
Mai multe detalii puteți obține la numărul de telefon: 0740 773 956 – manager zonal Supercom.
![](http://primariabeclean.ro/web/wp-content/uploads/2023/06/colectare-salubrizare-beclean-pubela-galbena.jpg)
![](http://primariabeclean.ro/web/wp-content/uploads/2023/06/colectare-salubrizare-beclean-pubela-galbena-case-2.jpg)
![](http://primariabeclean.ro/web/wp-content/uploads/2023/06/colectare-gunoi-cartiere-aparținătoare-712x1024.jpg)